Atoperal Baby, czyli ulga dla swędzącej skóry…

Ania została Ambasadorem marki Atoperal Baby. Przyjęłyśmy tę informację z ogromną radością, tym bardziej, że używamy pianki tej marki każdego dnia do mycia rączek i wiemy, że służy Ani świetnie. Atoperal słynie z kosmetyków do pielęgnacji skóry atopowej, suchej i wrażliwej. Produkty te według informacji na stronie producenta: „wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry, nawilżają i koją”. Po kilku dniach stosowania chciałabym podzielić się z Wami moją opinią na ich temat… zapraszam 🙂

KROCHMAL ATOPERAL BABY PLUS

Krochmal do kąpieli – skóra sucha, wrażliwa, atopowa

Używaliśmy go już kilkakrotnie, więc nie bałam się o reakcje alergiczne, choć skóra Ani czasem robi nam niespodzianki i produkty, które kiedyś super się sprawdzały, nagle powodują pieczenie. Skład jest ultrakrótki i to się chwali:

Ingredient: Amylose. Zgłoszenie patentowe na wynalazek – krochmal do kąpieli (nr P.405987)

Amyloza to po prostu składnik skrobi. Jeśli Wasze dziecko nie uczulają ziemniaki to tak jak krochmal z mąki ziemniaczanej, również ten kosmetyk powinien zadziałać na skórę dziecka jak magiczne zaklęcie. Działa świetnie zarówno na podrażnienia związane z atopowym zapaleniem skóry, jak i pieluszkowe zapalenie skóry, które chyba każdy maluszek miał choćby raz. Często stosujemy krochmal do kąpieli, jednak przygotowywanie go wymaga czasu, gotowania wody, dokładnego rozmieszania by się udał, a krochmal Atoperal Baby Plus wystarczy wysypać do wody w czasie kąpieli i jest. Przy trójce dzieci do wykąpania jest to nieoceniona pomoc. Przy okazji moim dzieciom bardzo podobał się proces rozpuszczania produktu w wodzie. Ze względu na możliwość uczulenia nie używamy żadnych produktów barwiących wodę do zabaw kąpielowych, więc dzieciaki były przeszczęśliwe. Skóra po kąpieli była jakby otulona aksamitem. Zmiany jakby przygasły i ustał świąd. Na pewno będziemy wracać do tego produktu!

EMULSJA DO CIAŁA ATOPERAL BABY PLUS

Emulsja do ciała skóra sucha, wrażliwa, atopowa

Emulsji do ciała używaliśmy po raz pierwszy. Nie znałam wcześniej tego produktu. Obawiałam się go nieco ze względu na strukturę lotionu, a Ani skóra ostatnio na takie produkty reaguje pieczeniem. Tym razem tak się nie stało, ale stosowaliśmy go na skórę na brzuchu, plecach, nóżkach i przedramionach, omijając miejsca zmienione wypryskiem atopowym, ponieważ te miejsca przy pierwszej próbie od razu się zaczerwieniły. Produkt dobrze nawilżył skórę, zniknęła tarka na brzuchu. Myślę, że to za sprawą olejku macadamia. Jeśli chodzi o skład z bloga sroka o wiem, że nie jest zły, ale Phenoxyethanol to konserwant, którego należałoby unikać.

KREM ATOPERAL BABY PLUS

Krem skóra sucha, wrażliwa, atopowa

Pierwszy raz zastosowaliśmy ten krem na skórę na nadgarstkach, która wciąż nie może się wygoić pod ubranka Comfifast. Niestety już w połowie nocy musieliśmy ubranka zdjąć i nadgarstki i pozostałe zmiany posmarować maścią cynkową robioną na podstawie recepty, bo świąd i suchość skóry nie pozwalały Ani spać. Natomiast dobrze sprawdza się na buzi Ani i z pełną radością wklepuje go w policzki naśladując mamę 🙂 Niestety w składzie znów znajduje się Phenoxyethanol, jak również parafina i petrolatumolej mineralny. Na skórze twarzy dobrze się sprawdza – nawilża, wygładza. Skóra na powiekach Ani często łuszczy się i jest podrażniona, a po zastosowaniu kremu dwa razy dziennie wygląda pięknie.

Podsumowując chętnie przetestowałabym pozostałe produkty marki Atoperal – szczególnie emulsję do kąpieli i szampon. Sugeruję zmianę składu kremu i emulsji w celu pozbycia się Phenoxyethanolu. Na pewno krochmal i pianka do mycia pozostaną z nami na stałe i te dwa produkty, mogę Wam polecić z czystym sumieniem…

#AtoperalBaby

Dodaj komentarz